Zwiększ efektywność swojego treningu!

Trening pamięci może być zabawny

 

 

Ćwiczenie pamięci, to nie tylko nauka konkretnych technik pamięciowych i „szlifowanie” ich czy treningi wykorzystywania teorii w praktyce. Istnieje szereg sposobów, znanych pod postacią popularnych gier, które również pomagają rozwijać pamięć bez zbędnego „zanudzania”. Trening pod postacią zabawy nie męczy, nie nuży. A sposobów na taki trening jest tak dużo, że niemożliwe jest znudzenie się tego typu aktywnością.

 

Najpopularniejszą z gier wspomagających pamięć jest popularne memory. Jest to gra, w której mamy dowolną liczbę kart. Po parze z nich zawsze jest identyczna. Karty te są zakryte i rozrzucone w losowy sposób. Każdy z graczy może w jednej kolejce odkryć dwie karty. Jeżeli trafi na dwie takie same, zyskuje dodatkową możliwość odkrycia jeszcze dwóch kart. Wygrywa osoba, która zbierze jak największą ilość par kart. Całe zadanie polega na tym, żeby jak najszybciej zapamiętać, gdzie leży jaka karta. Jest to jeden z przykładów tego typu gier.

 

Inną grą, podobną do memory są popularne statki. Każdy z graczy ustawia swoje statki na planszy (grający nie wiedzą, gdzie zostały rozmieszczone statki przeciwnika). W każdej kolejce każdy z graczy ma jeden strzał do wykorzystania. Zadanie to nie tylko rozwija pamięć, ale również myślenie przestrzenne, wyobraźnię.

 

Bardzo dobrą rzeczą na ćwiczenie pamięci deklaratywnej są krzyżówki. Rozwiązując je, nie tylko dowiadujemy się nowych, ciekawych rzeczy, ale również przypominamy sobie wiele innych, o których wcześniej wiedzieliśmy.

 

Zamień swój trening w zabawę i dołącz do niego gry i zabawy rozwijające pamięć i umysł. Możesz na tym tylko zyskać!

Poszukujesz bardziej uporządkowanej wiedzy?
Sprawdź pakiet SPEED READER PL 2.0!

comments powered by Disqus