Walcz z napięciem przed snem!

Opisywane poniżej ćwiczenie jest dobre w przypadku walki z bezsennością, której towarzyszy napięcie fizyczne lub emocjonalne. Wykonaj je, a łatwiej będzie Ci się rozluźnić, łatwiej zaśniesz.

 

Wyobraź sobie siebie. Nadaj sobie wszystkie idealne, Twoim zdaniem, cechy. Takie, jakie są przez Ciebie pożądane. Przedstawiaj siebie po kawałeczku skupiając się na wyobrażanym właśnie elemencie Ciebie. Nadaj mu cechy jak najbliższe swojego ideału. Pamiętaj jednak, że to masz być cały czas Ty! Zacznij od wyglądu zewnętrznego. Przeanalizuj każdy szczegół. Później przejdź do swojego charakteru. Pomyśl, że właśnie otrzymujesz te wymarzone, idealne cechy. Poczuj, jak wpływa w Twoje ciało energia niosąca ze sobą owe cechy. Energia z pozytywnymi i pożądanymi cechami rozchodzi się po całym Twoim organizmie i wypiera wszelkie złe i niechciane elementy Twojego życia, Twojej osobowości. Ciemność opuszcza Twoje ciało, zaś Ty oddajesz się pod panowanie światła. Rodzisz się na nowo...

 

Jeżeli nie dokończysz wizualizacji i zaśniesz podczas niej, to nie jest źle. To znak, że zadziałała. W końcu udało Ci się zasnąć. Poprawnie, sugestywnie wykonana wizualizacja sprawi, że napięcie będzie nieobecne po przebudzeniu.

Poszukujesz bardziej uporządkowanej wiedzy?
Sprawdź pakiet SPEED READER PL 2.0!

comments powered by Disqus