alternatywne formy relaksu

Ruch to zdrowie

 

 

Pracujesz w pozycji siedzącej? Jesteś kierowcą? Twoje stanowisko pracy to komputer przed którym siedzisz kilka godzin dziennie? Joga, medytacja, ćwiczenia relaksacyjne nie są dla Ciebie... Człowiek to istota, która potrzebuje ruchu. Aktywność fizyczna jest bardzo istotna dla zachowania zdrowia. Miażdżyca i choroby serca są zaliczane do tzw. chorób cywilizacyjnych. Właśnie dlatego, że ludzie coraz mniej się ruszają, gdyż "zdobywanie pożywienia" nie jest związane z ruchem, jak kiedyś. "Siedzące" stanowiska pracy stają się dominującymi w naszej cywilizacji.

 

Relaks, jako forma odprężenia po pracy i zregenerowania sił nie może pod żadnym względem przypominać pracy! Musi się od niej różnić diametralnie! Jeżeli Twoja praca polega na myśleniu, rozwiązywanie krzyżówek w wolnych chwilach nie będzie dla Twojego umysłu odpoczynkiem. Nie zregenerujesz w ten sposób sił. Z drugiej strony ruch, sport, siłownia, nawet cięzka praca fizyczna, nie musi wiązać się koniecznie z utratą sił. Może stanowić za to źródło energii.

 

Spróbuj samemu. Zacznij biegać, wyjdź z dziećmi pokopać piłkę. Pomóż znajomym w przeprowadzce. Od razu poczujesz się lepiej. Jest to tzw. zdrowy wysiłek fizyczny. Po nim Twój umysł będzie mógł powrócić do pracy w jeszcze lepszej formie, gdyż przez wysiłek fizyczny lepiej funkcjonuje krążenie krwi w Twoim organiźmie. W związku z tym i mózg jest lepiej dotleniony...

Poszukujesz bardziej uporządkowanej wiedzy?
Sprawdź pakiet SPEED READER PL 2.0!

comments powered by Disqus