Nietypowe zastosowania typowych przedmiotów!

Większość przedmiotów, które nas otaczają, posiada własne, konkretne i wyspecjalizowane zastosowanie. Wiedząc o tym bardziej w sposób intuicyjny, podświadomy, stosujemy je zgodnie z przyjętymi zasadami, przez co popadamy w fiksację funkcjonalną. Nie sprzyja ona kreatywności, wręcz ją ogranicza! Można jednak walczyć z fiksacją funkcjonalną wykonując pewne, bardzo proste, ćwiczenia.

 

Wyobraź sobie jakiś zwykły przedmiot, na przykład nożyczki. Pomyśl, do czego on służy, skup się również na jego budowie, wyglądzie. Przez pięć do dziesięciu minut wypisz na kartce jak najwięcej zastosowań nożyczek - jakichkolwiek, które przyjdą Ci do głowy. Możesz za ich pomocą połączyć dwa sznurki, które są za krótkie, żeby były razem związane, a każdy z nich ma już jeden koniec przywiązany do drzewa (każdy sznurek przywiązujesz do jednego oka rękojeści nożyczek). Więcej już nie podpowiadam. Kolej na Ciebie!

 

Kiedy już skończysz z nożyczkami, wymyślaj sobie inne pospolite przedmioty i rób z nimi to samo. Poniżej znajdziesz przykładową liczbę takich przedmiotów:

 

Suszarka do włosów

Margaryna

Plastikowa butelka 1,5 litrowa

Kartka papieru

Krawat

Bandaż

Korek z butelki wina

Spinacz biurowy

 

...

I tak dalej

Poszukujesz bardziej uporządkowanej wiedzy?
Sprawdź pakiet SPEED READER PL 2.0!

comments powered by Disqus