Popraw swoją kreatywność interpersonalną

Kiedy na przeszkodzie do rozwiązania jakiegoś problemu staje człowiek, to człowiek zaczyna być problemem. Na niego spada całe "zło tego świata". Zaczynasz utożsamiać dany problem z konkretną osobą. To nie jest dobre podejście. Problemem nie może być żywa osoba. Jeżeli już, to brak porozumienia albo specyficzne przeszkody, która ma ta osoba w umożliwieniu nam osiągnięcia naszego celu. Każdy problem da się jednak rozwiązać. W tym przypadku ważne jest, aby z wroga zrobić sojusznika. Spróbuj dokonać osobistej identyfikacji z tą osobą. Spróbuj zrozumieć, co może stać jej na przeszkodzie w umożliwieniu Tobie osiągnięcia celów.

 

 

Po pierwsze, musisz dobrze poznać cały kontekst sytuacyjny, w którym ta osoba się znajduje. Spróbuj sobie wyobrazić różne scenariusze, które mogą spotkać tą osobę, po zrealizowaniu Twoich próśb, żądań. Weź pod uwagę również możliwe konsekwencje czasowe i rodzinne. Pomyśl, dlaczego dana osoba może stać na przeszkodzie? Nie mów, że dlatego, że Cię nie lubi, albo, że jest zła. Staraj się nie upraszczać sprawy.

 

 

Wchodzenie w cudzą skórę jest dobrym ćwiczeniem interpersonalnym. Możesz próbować identyfikować się z dowolną osobą, nawet z taką, której nie znasz. Zadawaj sobie pytania, co ta osoba może czuć w danym momencie, jakie może mieć marzenia, pragnienia? Jak może wyglądać dzień takiej osoby, jej praca? Twórz różne scenariusze sytuacji, w których może się ta osoba znajdywać, za każdym razem starając się wczuć w jej emocje, przeżywać to z nią. Dzięki temu ćwiczeniu poprawisz swoją kreatywność interpersonalną, inteligencję emocjonalną i poprawią się Twoje zdolności interpersonalne.

Poszukujesz bardziej uporządkowanej wiedzy?
Sprawdź pakiet SPEED READER PL 2.0!

comments powered by Disqus