Dowiedz się więcej o źródłach stresu!

Skąd się bierze stres?

 

 

Stres to znany chyba nam wszystkim uczucie, stan, który ogarnia nas w „sytuacjach podbramkowych”. Każdy z nim chce walczyć. Wszyscy wiemy, że jest on niezdrowy, prowadzi do wielu chorób, przede wszystkim układu krążenia oraz do zaburzeń psychologicznych. Jednak, tak naprawdę, mało kto wie, jak z nim walczyć. Ograniczamy się raczej do ogólników. Wiemy, że należy prowadzić zdrowy tryb życia (jednak już większość nie wie, czym dokładnie taki zdrowy tryb życia miałby być). Są osoby, które twierdzą, że stresu i tak nie da się uniknąć, a więc nie ma sensu z nim walczyć. Dowiedz się więcej o tym, czym jest stres.

 

Skąd bierze się stres? Stres ma swoją genezę w szeregu czynników społeczno – cywilizacyjnych: w lęku przed przyszłością (kiedy się martwisz jutrem), presją czasu i narzuconych terminach, w nadmiarze lub braku zajęć i pracy, w zbyt wysokich wymaganiach wobec nas, dużych ograniczeniach połączonych z małym wsparciem innych, w naszej ambicji i nierealnych celach, we frustracji, niemożności wpłynięcia na daną sytuację oraz w nieodpowiednim odżywianiu. Nadmiar soli w naszym posiłku wpływa negatywnie na nas pod względem podatności na stres.

 

Znając czynniki genetyczne stresu – skąd on się bierze, możesz skutecznie prowadzić z nim walkę. Ucz się dostosowywać swoje ambicje do rzeczywistej sytuacji, sprawdź, jak nie powinny wyglądać Twoje posiłki. Przede wszystkim jednak szukaj wsparcia wśród innych!

Poszukujesz bardziej uporządkowanej wiedzy?
Sprawdź pakiet SPEED READER PL 2.0!

comments powered by Disqus